Szeroki wybór garnków

zestaw garnków

Będąc w posiadaniu płyty indukcyjnej, należy mieć także komplet odpowiednich garnków. Wbrew pozorom akcesoria kuchenne do tego rodzaju kuchenki nie muszą być wykonane wyłącznie ze stali nierdzewnej. Mogą to być również naczynia wyprodukowane z innego materiału, jak na przykład garnki: ceramiczne, emaliowane lub też szklane. Jednak nie wszystkie garnki nadają się do gotowania na płycie indukcyjnej. Do tego celu dedykowane są wyłącznie akcesoria ze specjalnym, nienagrzewającym się dnem, oznaczone symbolem indukcji.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Zarówno garnki z emalii, ceramiki, jak i szkła, są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ nie wydzielają zazwyczaj szkodliwych substancji chemicznych. Poza tym dobrej jakości garnki nie zmieniają także smaku przygotowywanych w nich potraw. Są też odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Gotowanie w dobrym stylu

Warto również wspomnieć o wielości różnorakich modeli, które każdy może wybrać w zależności od preferencji i osobistych oczekiwań. W ofertach wielu marek znajdują się bowiem zarówno naczynia przeznaczone do nowocześnie urządzonej kuchni, jak i te zaprojektowane w stylu wiejskim lub retro, dla wszystkich, którzy szukają propozycji inspirowanych stylem vintage.

 
Listopad 8th, 2017
Do kuchni

Comments are closed.